Nüüdseks on Eesti Muusikakoolide Liidu  konkurss „Parim noor instrumentalist 2024“ lõppenud. Konkurss oli kaheastmeline: esimene voor oli regionaalne voor ja teine voor ehk vabariiklik voor. Regionaalse konkursi laureaadid pääsesid kõik lõppvooru, välja arvatud       0 vanuserühm, kes võistles ainult regionaalses voorus.

Meie kooli õpilasi saatis suur edu.

Lõuna-Eesti, Tartu ja Pärnu piirkondlik voor akordioniõpilastele toimus 20. märtsil Põltsamaa Muusikakoolis. Meie koolist osales 0 vanuserühmas Richard Rohelpuu, kes tunnistati I koha vääriliseks. Richardi õpetaja on Ave Astel.

Lõuna-Eesti regionaalne voor viiuli- ja vioolaõpilastele toimus Võru Muusikakoolis   8. märtsil. I vanuserühmas saavutas Mirtel Kähr II koha, Kaari Sahtel ja Rosaline Vijard said diplomi. II vanusrühmas said Laura Kade, Melissa Kaha, Karmela Kahar ja Iti Mari Sarapuu diplomi. III vanusrühmas Marie Viese I koht, Emma Liblik ja Lennart Elling Tuur – Eggesboe said III koha ning Elis Padar sai diplomi. IV vanusrühmas vioolaõpilased  Hanna – Lisete Sellis  ja Pärtel Gross said I koha ning Hanna-Lisete lisaks eripreemia Schuberti  „Ekspromt“ sisuka esituse eest. Viiuliõpilane  Emili Naruson saavutas II koha.

Konkursil osalesid õpetaja Tiina-Mai Arundi õpilased: Mirtel Kähr, Melissa Kaha, Marie Viese, Emma Liblik, Lennart Elling Tuur – Eggesboe, Elis Padar, Hanna-Lisete Sellis, Pärtel Gross, Emili Naruson. Õpetaja Karmen Urbi õpilased: Kaari Sahtel, Rosaline Vijard, Laura Kade. Õpetaja Silja Campeani õpilased: Karmela Kahar ja Iti Mari Sarapuu. Kontsertmeistrid Jana Ojala ja Silvi Ottas.

Konkursi lõppvoor toimus 23.-24. märtsil Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. I vanuserühmas sai Mirtel Kähr diplomi. III vanusrühmas Marie Viese II koht, Lennart Elling Tuur-Eggesboe III koht ja Emma Liblik diplom. IV vanuserühmas said Hanna-Lisete Sellis ja Pärtel Gross I koha, Emili Naruson III koha. Kõikide õpilaste kontsertmeister oli Jana Ojala, kes pälvis suurt tunnustust.

Konkurss kulmineerub lõppkontserdiga, kus toimub laureaatide (I-III) autasustamine nimeliselt graveeritud karikatega ning muusikaliste etteastetega astuvad üles konkursil I koha pälvinud noored instrumentalistid. Lõppkontsert Tartu, Lõuna-Eesti, Virumaa ja Lääne-Pärnu regioonidele toimub 20. aprillil kell 15:00 Tartu Ülikooli aulas. Lõppkontsert on tasuta ning huvilised on väga oodatud kuulama.

XXIII Eesti noorte tšellistide festival toimus 9. märtsil Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Tublid olid õpetaja Kirke Roosaare tšelloõpilased Desiree Alev, Marta Sarapuu ja Haron Perlov. Kontsertmeister oli Jana Ojala.

Õnnitleme ja täname tublisid õpilasi, õpetajaid ja kontsertmeistreid ning toetavaid peresid!